Osvětlení místností

OOsvětlení pomocí LED diodsvětlení je důležitým faktorem toho, jak vnímáme prostředí, které nás obklopuje. Světlo má pozitivní vliv na naší psychickou pohodu, dává pocit pohodlí, bezpečí, klidu a omezuje únavu očí v době pobytu v dané místnosti. Ve správně osvětleném prostor use budeme i lépe cítit – vyrovnaně a příjemně. Umožní nám vnímat estetickou krásu předmětu nebo místnosti. Důležitá je i barva světla, díky níž vytvoříme tu příjemnou atmosféru. A jaké jsou důsledky špatně zvoleného osvětlení? Jestliže nedosáhneme světelnou pohodu, čeká nás nesoustředěnost, zkažené oči a pocit nespokojenosti. Zařizujeme-li si dům či byt, je třeba myslet na osvětlení už na počátku. Při návrhu a výběru zvážíme také funkčnost jednotlivých místností. Posvítíme si na každou z nich.

Koupelna

Zde je osvětlení důležité především proto, že zde budou prováděny práce u kterých je potřebná přesnost a preciznost. Mezi ně patří například líčení či holení. Doporučujeme použít bodové osvětlení umožňující přesné provádění těchto činností.

Kuchyň

Zvážíme, která místa musí být dobře osvětlená. Pracovní plocha bývá nejčastěji místem úrazu, provádí se zde nejvíce činností .Používají se podlinková zářivková svítidla v závislosti na délce pracovní plochy. Zabráníme tím nežádoucím stínům na pracovní ploše.

Jídelna

Zde se odehrává společný život rodiny a světlo tu hraje významnou roli. Především by neměla chybět regulace intenzity. Ideální možností se jeví oddělení toku světla dolů na stůl a nepřímo na strop. Lidskému oku jsou nejpříjemnější teplé odstíny.

Obývací pokoj

Je vhodné vybírat svítidla z jedné designové řady, různých tvarů, ale jednotného vzoru. Získáme tím kromě funkčnosti také dokonalý estetický efekt a prostor získá zamýšlenou atmosféru. Nejlepší variantou je instalace svítidla s bodovými zdroji ve středu místnosti. Světelný tok nasměrujeme do požadovaných míst. V případě požadavku nasvícení nějakého předmětu, je možné umístit svítidla ze stejné řady. Praktičnost osvětlení oceníme především tam, kde čteme knihy nebo noviny.

Ložnice

Správný výběr barvy světla dodá místnosti intimní charakter a pocit uvolnění. Moderní osvětlení nám dovolí vytvořit atmosféru k interiéru ložnice. Vypínač umístěný přímo u postele nebo dálkový ovladač nám dovolí, vychutnat si chvíle strávené v pelíšku bez nutnosti vstávat.

Články ze stavebnictví

 • Rekonstrukce koupelen

  Rekonstrukce koupelen

  V panelových sídlištích už koupelna dávno dosloužila. Její užitná doba plánovaná na čtyřicet let, je dávno pryč. Jste-li rozhodnuti k rekonstrukci, ale nemůžete se zorientovat

  číst více
 • Chytrá izolace - snižuje spotřebu energie

  Chytrá izolace - snižuje spotřebu energie

  Zateplení izolační pěnou Icynene® - snižuje tepelné ztráty. Tepelně izolační dvousložkový pěnový materiál s otevřenou buněčnou strukturou.

  číst více
 • Závlahové systémy

  Závlahové systémy

  Pomáhají udržet krásný vzhled zahrady po celý rok. Dodávají Vašim rostlinám zálivku na správné místo, ve správném množství, kvalitě a v pravý čas.

  číst více
 • Osvětlení místností

  Osvětlení místností

  Osvětlení je důležitým faktorem toho, jak vnímáme prostředí, které nás obklopuje. Světlo má pozitivní vliv na naší psychickou pohodu, dává pocit pohodlí, bezpečí, klidu..

  číst více
 • MARMOLIT

  MARMOLIT

  Jednoduše zpracovatelná dekorativní omítka použitelná na venkovní i vnitřní plochy - sokly, portály, pilíře, sloupy i na zateplovací systémy. Obsahuje organické pojivo a je připravená k přímému použití.

  číst více
 • Poradenství a návrhy v oblasti světelné techniky

  Poradenství a návrhy v oblasti světelné techniky

  Pro správné provedení výpočtu osvětlení je třeba znát rozměry a výšku místnosti, použité materiály, barvy stěn, podlah a stropů. To vše má vliv na odrazy světla.

  číst více
 • Skylink

  Skylink

  Zavedení servisního poplatku. Česko-slovenská firma Skylink poskytovala všechny služby, které se týkají příjmu satelitní televize bezplatně.

  číst více
 • Rekonstrukce (stavebnictví)

  Rekonstrukce (stavebnictví)

  Rekonstrukce je v architektuře a stavebnictví výraz pro fyzický návrat ke staršímu nedochovanému stavu nebo pro znázornění takového stavu (kresebná rekonstrukce zaniklé podoby hradu).

  číst více
 • Chraňte okapy proti zamrzání

  Chraňte okapy proti zamrzání

  V posledních dvou letech jsme si zvykli na mírný průběh chladných měsíců. Nebylo nutné přemýšlet nad opatřením, které by chránily okapové systémy.

  číst více
 • Program Zelená úsporám má nejistou budoucnost

  Program Zelená úsporám má nejistou budoucnost

  Zateplování bytů a domů se státním příspěvkem, má nejistou budoucnost: pokud bude pokračovat i v budoucnu, pak jen omezeně řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).

  číst více
 • Plány na zvýšení DPH zvednou zájem investorů

  Plány na zvýšení DPH zvednou zájem investorů

  Ministr financí Miroslav Kalousek a návrh sjednocení sazby DPH na 20% znamená, že se zvedne daňové zatížení..

  číst více
 • Stavební spoření 2011

  Stavební spoření 2011

  Téměř pět milionů lidí v naši republice má stavební spoření. Změny se týkají nejen nových smluv, ale i těch, kteří už u stavebních spořitelen smlouvu mají.

  číst více
 • Solární elektrárny

  Solární elektrárny

  Jak získat elektrickou energii ze sluneční energie? Co je to palivový článek, sluneční tepelná elektrárna? Jak to bude vypadat v budoucnosti?

  číst více
 • Žárovka - zákaz prodeje

  Žárovka - zákaz prodeje

  Žárovka je jednoduché zařízení k přeměně elektrické energie na světlo. Funguje na principu zahřívání tenkého vodiče elektrickým proudem, který jím protéká.

  číst více
 • Program Zelená úsporám

  Program Zelená úsporám

  Zelená úsporám slibuje rozdat do roku 2012 až 25 miliard Kč mezi 250 000 domácností. V průměru vychází 100 tis. Kč na jednu realizaci. V roce 2010 - 2012 jde až o 15 miliard korun.

  číst více

Rychlý kontakt

LuSo plus, s.r.o.

Střelnice 1093/19,
628 00 Brno - Líšeň

IČO: 26952751
DIČ: CZ26952751

Tel.: +420 544 217 656
Mobil: +420 603 442 195

Novinky

HLEDÁME ZAMĚSTNANCE - pozice zedník, pomocný stavební dělník
18.06.2015

Nabízíme práci v dobrém kolektivu, na plný pracovní úvazek. Místo práce v Brně a blízkém okolí. Pracovní smlouva na dobu určitou se zkušební lhůtou 3 měsíce.
číst více

ČSÚ - vývoj stavební produkce v číslech
07.08.2013

V květnu 2013 došlo ke snížení stavební produkce v pozemním stavitelství o 4,7 % a inženýrském stavitelství o 6,8 %. Údaje za červen roku 2013 budou zveřejněny 19. 8. 2013.
číst více

Stavební spoření
07.05.2013

Jedná se o druh spoření pro fyzické či právnické osoby, kde jsou ukládány finanční prostředky u vybrané stav.spořitelny. V průběhu spoření lze čerpat státní podporu. Po ukončení získává nárok na úvěr ze stavebního spoření s pevnou úrokovou sazbou.
číst více